Kolmas nädal 5-11.veebruar

Tõnis

Esmaspäev ja teisipäev töötasin ikka veebilehe kallal ja õppisin shopify keskkonda. Komapäeval ja neljapäeval praktikale ei jõudnud kuna oli halb olla. Kolmapäeval käisin järgi ka uuel telefonil millega sa tehtud ka väike klõps. Reedel kui uuesti tagasi läksin sain teha ühele kebabi firmale visiitkaardi.
IMG_20180207_154723

Aigar ja Ivar

Selle nädala esimeseks ülesandeks oli veebilehtede optimiseerimine. Kasutasime optimiseerimiseks Google PageSpeed insightsi mis skaneeris veebilehe üle, näitas millised pildid võiks optimiseerida ja andis ka võimaluse kohe väiksema mahuga pildid alla laadida, mis hoidis kõvasti meie tööaega kokku. Kui kõik veebilehed olid optimiseeritud hakkasime tegelema veebilehtede sotisaalmeediaga. Kõigepealt pidime kontrollima, et kas Google otsingumootor leiab veebilehe üles ning kuvab selle informatsiooni. Enamjaolt otsingumootor leidis veebilehed üles kuid kui informatsioon oli vale, siis me panime selle kirja endale, et hiljem ära parandada. Siis pidime kontrollima, kas sotsiaalmeedia nupud lehtede peal viivad õigesse kohta. Paljudel lehtede sotsiaalmeedia nupud kas siis suunasid valesse kohta või siis üldse puudusid. Sotsiaalmeedia kanalid mida kontrollima pidime olid Facebook, Twitter, Instagram ning Tripadivsor. Sotsiaalmeedia kanaleid kontrollides pani Ivar tähele, et osad optimiseeritud pildid olid veebilehtedel korrast ära mille tõttu hakkas Ivar neid pilte uuesti üles laadima. Sotsiaalmeedia kanaleid kontrollides helistati kontori ja tuli info, et ühelt veebilehelt oli tasuta toitu tellitud kuidagi, mis oli väga suur probleem. Ülemus asus kohe asjakallale ja viimaks märkas andmebaasis oleva väärtuse valeks olemist. Seejärel pidime kontrollima kõikide lehtede väärtused üle, ega kuskil mujal pole sellist viga. Nagu meie aru saime, siis võis see viga olla põhjustatud ka pangapoolse vastuse pärast, sest kõik lehed on algselt kõik ühe järgi tehtud ning muud lehed olid korras. Õnneks oli viga sees ainult sellel veebilehel ja probleem saadi lahendatud. Nädala viimane päev parandasime veel osade veebilehtede menüü pilte, mis olid korrast ära läinud optimiseerimise käigus. Lisaks saime ka näha väikest videoklippi, mis oli eelmisel nädalal kontoris tehtud reklaami ja tutvustamise jaoks.

 

Aleksander

Kolmas nädal sarnanes teise nädalaga, käis hästi palju kliente ja tööd jagus, sain ise ka jälle kätt proovida ja lihtsaid visiitkaarte teha mille lisan ka siia:

 

Selles nädalas ei olnud mitte midagi uut, aga erines juba sellepärast natuke, et mul oli juba vaikselt selgeks saanud kuidas selles firmas töö käib, nimelt disainer kes iganes teeb kliendile hetkel disaini vms peab selle disaini ka lõpuni viima ehk siis kui ka selle visiitkaarti disainisin pidin selle laskma välja printida, lamineerida ning ka pakkida. Ainukesed asjad mida ma veel pole disainida saanud ja printida proovinud on T-särgid, aga ma ei usu, et mul seda lastakse proovida kuigi ma kindlasti küsin neilt seda. Igapäev on meil seal väike söömine ka, kuna meil on seal üks taimetoitlane siis ka sööme taime toitu kuna ta ise teeb meile süüa, aga need toidud mis ta meile teeb ei ole üldsegi sellised mis ma arvasin, kuna mulle meeldib tegelikult liha. Kõik toidud olid muidugi türgipärased.

Sain tuttavaks ühe restorani “Rakkas” juhatajaga kelle nimest ma väga hästi aru ei saanud ning sain talle väikese menüü või siis meelespea disainida mida tal oli vaja ainult 1, sellepärast ei saanud ma ka sellest pilti teha.

Kokkuvõtteks läks nädal suhteliselt rahulikult, hakkan juba vaikselt harjuma nagu ma ennemgi olen väitnud, et kaastöölised on üli sõbralikud, mõistvad ja ka abivalmis.